Používaním stránok NaplneDoTlaciarni.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých pre Vás zlepšujeme naše služby.

KONTAKTY

Nenašli ste náplne pre Vašu tlačiareň? VOLAJTE:
napíšte nám

ČASTÉ OTÁZKY
ČASTÉ OTÁZKY

Náplne a plniace sady:

 1. Čo znamená naplnenie atramentového cartridga?

Naplnenie znamená opakované použitie cartridga pre daľšiu tlač. Niekoľkonásobné doplnenie toho istého cartridga Vám ušetrí značnú časť peňazí, a tiež prispejete k ochrane životného prostredia.

 

 1. Koľkokrát je možné naplniť jeden cartridge?

Cartridge je možné doplnovať do doby kým sa neopotrebuje a prestane tlačiť kvalitne. 
V praxi to znamená, že pri dodržaní základných pravidiel a správneho postupu plnenia sa dá cartridge doplniť 5 až 8 krát.

 

 1. Kedy je potrebné cartridge doplniť?

Doporučujeme doplňovať cartridge skôr, než sa spotrebuje všetok atrament. Najideálnejšie  je plnenie keď tlačiareň hlási ešte 20% hladiny atramentu. Ak je už cartridge prázdny, doporučuje sa ho doplniť ihneď. V opačnom prípade môže atrament zaschnúť v tryskách a tým znemožní kvalitnú tlač po doplnení.

 

 1. Ako treba zaobchádzať s atramentovým cartridgom?

S cartridgom manipulujte veľmi opatrne. Nedotýkajte sa trysiek rukou ani inými predmetmi. Ak tlačiareň nepoužívate pravidelne, je potrebné aspoň raz týždenne vytlačiť skúšobnú stranu, alebo spustiť funkciu „Čistenie trysiek“. Takto zabránite zaschnutiu jednotlivých trysiek a po doplnení bude cartridge fungovať bezchybne a kvalitne. V tlačovej hlave sa nachádza množstvo malých trysiek, ktoré sú pri tlači opakovane zahrievané na vysokú teplotu a preto môže dôjsť k zaschnutiu zbytkového atramentu.

 

 1. Čo je potrebné urobiť, ak sú trysky na cartridgi zaschnuté? 

  Pre vyčistenie zaschnutých trysiek je potrebné vložiť cartridge do plytkej nádobky s teplou vodou tou časťou, na ktorej sa nachádzajú zaschnuté trysky, aby voda vyplavila zaschnutý atrament von. Cartridge nechajte vo vode niekoľko desiatok minút. Po vybratí z vody treba vysušiť trysky jemným mäkkým materiálom, nejlepšie bavlnenou alebo papierovou servítkou. Následne vložte atramentový cartridge späť do tlačiarne a podľa návodu na obsluhu tlačiarne spustite čistenie trysiek / čistenie tlačovej hlavy. Ak sa Vám nepodarilo zaschnutý cartridge rozchodiť, opakujte celú procedúru s použitím jemného liehu namiesto vody, až kým sa trysky úplne neuvolnia.

 

 1. Čo je potrebné urobiť, ak výtlačky obsahujú biele pásy alebo vynechaný atrament?

Skontrolujte, či je atramentový cartridge prázdny. Ak áno, doplňte ho čo najskôr. Ak tlačiareň zobrazuje, že cartridge nie je prázdny, ale tlač je napriek tomu nekvalitná, použite postup uvedený v bode 5.

 

 1. Je kvalita atramentu dôležitá?

  Najdôležitejším faktorom, ktorý vplýva na kvalitu tlače je kvalita atramentu. Nekvalitný atrament môže samovoľne vytekať z cartridga a tlačová hlava môže zaschnúť alebo sa znečistiť. Preto používajtelen kvalitný atrament, ktorý zodpovedá normám kvality výrobcu tlačiarne a spĺňa všetky štandartné hodnoty, ako napr.: Doba schnutia, Hustota atramentu, Bod varu, Priľnavosť, Povrchové napätie, Farebná škála.

 

Spotreba farebnej náplne 

Aj v prípade, že používate Vašu tlačiareň len na čiernu tlač je vždy potrebné mať 
v tlačiarni osadenú aj farebnú náplň. Farebná náplň sa používa aj pri čiernej tlači, cca 3% z každej farby sa mieša s 91% čierneho atramentu. Výsledkom je sýta čierna tlač.

Avšak z tohoto dôvodu a tiež z dôvodu čistenia tlačovej hlavy je možné, že aj keď ste nikdy nepoužili farebnú tlač môžete po nejakej dobe zistiť, že je Váš farebný cartridge prázdny.